GUA SHA

Masaż Gua Sha to zabieg stosowany od wieków w tradycyjnej medycynie chińskiej. Polega na skrobaniu skóry przy pomocy twardej płytki, wykonanej z różnego rodzaju kamieni. Masaż tego typu był popularny już od starożytnych czasów nie tylko w samych Chinach, ale również w Mongolii, Wietnamie, Kambodży, Indiach oraz na Indonezji.

Aby poprawnie wykonać masaż należy nałożyć na wcześniej umytą skóre produkt, który ułatwi poślizg. Najlepszym możliwym wyborem wśród dostępnych produktów do tego celu przeznaczonych, są kremy do masażu japońskiej marki MENARD:

  • Embellir Refresh Massage- najbardziej unikatowy w swoim sposobie oddziaływania na skórę. Silnie zwiększa umiejętność naszego układu limfatycznego do usuwania złogów i odpadów. Idealny dla skór problematycznych i wymagających naprawy;
  • Saranari Refresh Massage- dla skór suchych, pozbawionych jędrności;
  • Tsukika Massage Cream- dla skór odwodnionych, potrzebujących przede wszystkim prewencji antystarzeniowej.

Masaż można wykonywać również na bazie dowolnego, zimno tłoczonego oleju.

Masaż Gua Sha stosowany regularnie pozwala na dłużej zachować młodość skóry ze względu na swoje działanie ujędrniające i przeciwzmarszczkowe. Dodatkowo ma właściwości przyspieszające procesy naprawcze w organizmie i skórze.

Masaż płytką Gua Sha specjalizuje się w usuwaniu nagromadzonych toksyn z obrębu naszej twarzy, szyi, karku oraz torsu i odprowadzania ich do najbliższych węzłów chłonnych. Stymulowanie układu limfatycznego przekłada się na poprawne jego funkcjonowanie przez resztę dnia i nocy. Odblokowane, dotlenione i rozluźnione mięśnie sprawiają, że nasza twarz nabiera odpowiednich kształtów, a cera struktury. Do finalnego efektu przyczynia się również przyrząd, którym wykonujemy masaż.

W przypadku mężczyzn szczególnie polecana jest płytka Gua Sha wykonana z OBSYDIANU.

Obsydian ma wyjątkowo korzystne dla mężczyzn właściwości, zarówno w wymiarze fizycznym, jak i psychicznym. Oto kilka z nich:

  • Wspomaga układ oddechowy,
  • Wspomaga układ trawienny – żołądek, ułatwia przyswajanie witaminy C i D,
  • Hamuje krwawienia, przyspiesza gojenie się ran,
  • Pomaga pozbyć się szoku i traumy,
  • Poprawia krążenie,
  • Redukuje bóle, skurcze, blokady,
  • Wzmacnia skórę, włosy i paznokcie.

Nie należy stosować masażu Gua Sha na uszkodzoną skórę, duże pieprzyki, siniaki ani rozległe zmiany trądzikowe. Po wykonanym masażu należy zmyć ze skóry pozostałości kremu do masażu.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia sklepu TeramedoMen, gdzie można nabyć ten produkt, link – https://sklep.teramedo.pl/dla-mezczyzn/automasaz/49-gua-sha-obsydian.html