Kartacz

To szczotka przeznaczona do pielęgnacji zarostu, która powinna znaleźć się w rękach każdego eleganckiego i zadbanego gentleman’a. 

Jest to bardzo ekskluzywny produkt, ponieważ jest wykonany ręcznie na specjalne zamówienie TERAMEDO MEN, niedostępny w masowej sprzedaży.

Stworzony jest z włosia dzika oraz drewna brzozowego, które jest pozyskiwane z polskich lasów po czym poddawane specjalnej obróbce.

Wybór drewna nie jest przypadkowy, ponieważ brzoza jest bardzo lekkim drewnem i idealnie nadaje się na materiał do tworzenia przyborów codziennego użytku.

Wracając do historii powstawania – nawiercane są otwory i przecinana oprawa. Czynności te są wykonywane ręcznie przez specjalną grupę doświadczonych specjalistów w warszawskiej pracowni. Ciekawostką w wykonaniu, a zarazem produkcji kartacza jest włosie dzika, które musi być odpowiednio przyrządzone – zagotowane oraz zaimpregnowane. Dzięki temu szczotka nie elektryzuje naszej brody i jest odpowiednio twarda w odróżnieniu od syntetycznych zamienników.

Używanie kartacza zapewnia wiele korzyści włosom jak również skórze znajdującej się pod nimi. Nie tylko dba o kształt, wymodelowania i ułożenie  zarostu, ale znacząco poprawia kondycję skóry pod brodą. Mechanicznie stymuluje cebulki włosów do pracy, przez co skóra oczyszcza się z martwego naskórka i znacząco poprawia się krążenie krwi.

Narzędzie jest szczególnie polecane Panom z ubytkami lub rzadkim zarostem. Jest to najskuteczniejsza metoda do zagęszczenia brody, szczególnie przy regularnym stosowaniu. Ponadto dzięki masażowi, skóra jest w stanie przyjąć więcej składników odżywczych z aplikowanych do brody kosmetyków. Dlatego idealnie jest łączyć szczotkowanie kartaczem razem z kosmetykami zaprojektowanymi specjalnie dla męskich potrzeb.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia sklepu TeramedoMen, gdzie można nabyć ten produkt, link – https://sklep.teramedo.pl/dla-mezczyzn/automasaz/52-kartacz.html