PIELĘGNACJA DLA MĘŻCZYZN, PIELĘGNACJA TWARZY, ZABIEGI DLA MĘŻCZYZN

SOLIDNE FUNDAMENTY ZDROWIA I URODY

Zanim zaczniemy przygodę z kosmetykami, masażami i wszelkiego rodzaju innymi terapiami, które mają za zadanie poprawić kondycję naszej skóry, powinniśmy zacząć od podstaw funkcjonowania naszego organizmu, które podzielimy na trzy filary:

1. NAWADNIANIE – ilość wody jaką spożywamy w ciągu dnia to niezwykle ważny czynnik, a w dużej mierze jest on niestety zaniedbywany. Ideałem jest pić około 250 ml wody co 45 min, ponieważ nasz organizm właśnie w takich ilościach i częstotliwościach jej potrzebuje, aby sprawnie pozbywać się toksyn i nie uwidaczniać ich w postaci cieni pod oczami czy trądziku. Odpowiednia ilość wody poprawia przemianę materii, zapewnia ładny wygląd skóry (woda nawilża i ujędrnia) i utrzymuje odpowiednie pH komórek organizmu. To nie koniec zbawiennych zalet tak prostej czynności jak regularne picie wody. Jest pomocna również przy bólach głowy wywołanych zbyt małym nawodnieniem tkanki mózgowej. Aktywne fizycznie osoby mogą liczyć na zapobieganie dolegliwościom bólowym mięśni i stawów poprzez ich uelastycznienie. Powodów do picia wody jest mnóstwo i przekładają się na praktycznie wszystko co dzieje się z naszym organizmem, bo w 60- 70% naszego ciała to woda!


2. ODŻYWIANIE – bez dbania o mikro i makroelementy w naszej diecie jesteśmy skazani prędzej czy później na odzew naszego organizmu z prośbą o naprawę tej sytuacji. Retencja wody podskórnej, trądzik, podpuchnięte powieki i złe samopoczucie to tylko efekty widoczne od razu, więcej jest tych długofalowych i są one o wiele gorsze. Najważniejsze jest to, aby jak najwcześniej uświadomić sobie, że powiedzenie „jesteś tym, co jesz” jest bardzo prawdziwe.

3. AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA – podczas treningów nie tylko spalamy kalorie, ale także pozbywamy się toksyn i zmuszamy nasz organizm do przepływu krwi, co wiąże się również z lepszym dotlenieniem. Efekt – poprawa kondycji całego ciała, a w tym również kondycji komórek skóry. Uprawiając sport stymulujemy nasze mięśnie szkieletowe do pracy, dzięki mikrouszkodzeniom, które wtedy powstają, odbudowują się większe i silniejsze włókna mięśniowe. Nie tylko nasza sylwetka na tym zyskuje, ale również skóra, która jest zdecydowanie bardziej napięta i jędrna, przez co lepiej wygląda.

‼️ Podsumowując, budując dom najważniejsze są solidne fundamenty i idealnie sprawdza się to porównanie również w przypadku naszej skóry ‼️

Kiedy mamy już opanowane podstawy funkcjonowania naszego organizmu, można pomyśleć o pomocy ekspertów, w celu optymalizacji rezultatów. Warto wtedy skorzystać z jednego z pięciu różnych wariantów specjalistycznych zabiegów zaprojektowanych wyłącznie dla mężczyzn.

Jeżeli jesteś mężczyzną, który:

 • Ma najwyższe wymagania…
 • Poszukuje wiedzy, kompetencji, doświadczenia, spektakularnych efektów…
 • Chce zadbać o swój wygląd…
 • Chce perfekcyjnej kondycji skóry…
 • Chce skutecznych kosmetyków, idealnie dopasowanych do rodzaju i typu skóry…
 • Oczekuje głębokiego relaksu i rozluźnienia zarówno fizycznego, jak i emocjonalnego…
 • Ceni jakość, niezawodność, luksus…

To TERAMEDO MEN TREATMENTS jest najlepszym wyborem dla Ciebie! 

Masaż twarzy jest powszechnie spotykanym zabiegiem. Nie jest niczym nadzwyczajnym i możemy z niego skorzystać w wielu miejscach. TERAMEDO MEN TREATMENTS nie będzie nazywany przez nas masażem, bo to zbyt duże uproszczenie, ponieważ nie doświadczycie tego w żadnym innym miejscu w Europie i prawdopodobnie na świecie. Każdy TERAMEDO MEN TREATMENT charakteryzuje się długim, intensywnym, głębokim, wieloetapowym, specjalistycznym masażem okolicy oczu, twarzy, szyi, torsu i karku, oraz idealnie dobranym do potrzeb skóry zestawem kosmetyków pielęgnacyjnych, wyselekcjonowanych dla optymalnej skuteczności oraz najbardziej spektakularnego efektu. Gwarantuje natychmiastowe wymodelowanie i wyrzeźbienie owalu, spłycenie zmarszczek, wygładzenie i ujędrnienie skóry, długotrwałe nawilżenie, poprawę tonusu mięśni, redukcję opuchnięć i obrzmień. Po każdym z zabiegów skóra jest niezwykle gładka, doskonale nawilżona, wymodelowana, a zmarszczki są widocznie spłycone i wypełnione.

Wychodząc na przeciw męskim potrzebom, dla Panów, którzy noszą brodę, został specjalnie zaprojektowany oddzielny AUTORSKI RYTUAŁ PIELĘGNACJI BRODY TERAMEDO. Jest przygotowany tak, aby w pełni zadbać i wypielęgnować nie tylko skórę, ale również zarost. Elegancki, miękki, pięknie ułożony i obłędnie pachnący zarost, to niewątpliwie wspaniała wizytówka każdego eleganckiego gentleman’a. Nie zapominajmy również o naszych bliskich i znajomych! Doskonałym pomysłem na prezent jest Voucher na rytuał, który na pewno zadowoli nawet najbardziej wymagającą osobę.

PS Odczucia po? Nie do opisania… W skrócie mocny trening mięśni twarzy zakończony przyjemną pielęgnacja. W zimę szczególnie przyjemny, bo leżycie na ciepłych kamieniach, przykryci ręcznikami z egipskiej bawełny… chciałoby się korzystać codziennie. Więcej o masażu i jego wariantach można przeczytać w zakładce TERAMEDOMEN TREATMENT na stronie.

Wszelkiego rodzaju profesjonalne rytuały pielęgnacyjne to przyjemność, której możemy doświadczać raz na jakiś czas. Natomiast kondycja naszej skóry jest codziennie w naszych rękach. Warto zatem nauczyć się również, w jaki sposób można samemu masować skórę codziennie, aby doskonały wygląd był standardem każdego dnia.

Automasaż jest powszechnie znany i regularnie stosowany w kulturze wschodniej, lecz Europejczycy nie są w większości świadomi, ile zalet płynie z jego wykonywania. Chciałbym Wam dlatego przybliżyć, o co w tym wszystkim chodzi. Głównym celem jest poprawa ukrwienia i cyrkulacji w skórze, aby każda z jej warstw mogła się dotlenić, odżywić i oczyścić. Nasze mięśnie twarzy również na tym korzystają, bo ich stymulacja jest jak trening, przez co drastycznie poprawia się ich tonus i napięcie. Skutkuje to wyraźnym modelowaniem i rzeźbieniem na nowo rysów twarzy. Dodatkowo dzięki automasażowi oczyszczamy nasz organizm ze złogów limfatycznych, które gromadziły się tam przez całe nasze życie!

Automasaż wykonywany jest z użyciem różnych narzędzi. Te najbardziej popularne to rollery igłowe oraz płytki gua sha. W skrócie…

 • Rollery igłowe powodują lepsze ukrwienie, dzięki czemu komórki mogą pobrać wszystkie substancje odżywcze i tlen z krwi. Korzysta na tym również zarost, który dzięki lepszemu ukrwieniu cebulek włosa zagęszcza się i wypełnia;
 • Płytki gua sha doskonale oczyszczają ze złogów limfatycznych i ujędrniają mięśnie twarzy, usuwając jednocześnie nadmiar zgromadzonych płynów tkankowych oraz wody tworzącej obrzęk i opuchnięcia. Z pewnością pojawi się oddzielny artykuł na ten temat, w którym zostanie omówiona bardziej szczegółowo technika automasażu.

Podsumowując, aby świetnie wyglądać należy:

 • Regularnie się nawadniać i odżywiać
 • Dbać o kondycję fizyczną (i psychiczną!)
 • Nauczyć się codziennego automasażu
 • Regularnie korzystać z profesjonalnych rytuałów pielęgnacyjnych, które zredukują napięcie i zastoje w tkankach, a jednocześnie pozwolą na totalny relaks i przyjemność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.