PIELĘGNACJA DLA MĘŻCZYZN

ZIMOWA PIELĘGNACJA

Uwzględnienie pory roku, a przede wszystkim warunków klimatycznych, w których przebywamy jest kluczowe w idealnym dopasowaniu odpowiednich kosmetyków dla naszej skóry. Zazwyczaj będzie widoczna znacząca różnica w potrzebach i kondycji skóry w okresach ciepłych (wiosna/ lato) oraz zimnych (jesień/ zima). W związku z tym najrzadziej dwa razy do roku należy modyfikować program pielęgnacyjny, aby faktycznie spełniał potrzeby i wymagania skóry w tak zróżnicowanych okresach. Każda skóra oczywiście jest nieco inna, więc nie ma jednej złotej reguły, która dla wszystkich będzie uniwersalna. Niemniej jednak pewne ogólne zasady będą wspólne.

Z całą pewnością okres zimy jest najbardziej wymagający pod względem działania silniej odżywczego oraz natłuszczającego. Przyczyną jest ogrzewanie, które sprzyja wysuszaniu skóry. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że zimą mamy tendencję do picia mniejszych ilości wody, co z kolei pogłębia odwadnianie się skóry. Zatem w tym okresie mamy prawo doświadczać nawarstwiającego się jednocześnie odwodnienia i wysuszenia. Warto również wiedzieć, że rzadko oba te problemy rozwiązuje jeden krok w pielęgnacji.

W pierwszej kolejności pamiętajmy oczywiście o regularnym piciu (ciepłej) wody. Jak woda jest opanowana, a problem nadal jest, warto przeanalizować, czy możemy udoskonalić nasz program pielęgnacyjny.

IDEALNA PROCEDURA ZIMOWA TO:

Chcąc skutecznie nawodnić skórę warto wprowadzić LOTION (zamiast toniku jeśli jest używany).

Na czym polega różnica pomiędzy nimi?

Większość toników jest wodnista, a ich zadaniem jest zrównoważenie skóry po kontakcie z wodą i produktami do mycia twarzy. Lotiony zazwyczaj są zdecydowanie bogatsze i wiążą więcej wilgoci w skórze.

W okresie zimowym taki krok ma znaczenie szczególne, ponieważ samo nałożenie kremu nie będzie wystarczające. Może powodować uczucie tłustości na powierzchni skóry oraz jednocześnie dyskomfort i ściąganie. Lotion to genialny sposób na nasączenie skóry wilgocią i związanie jej wewnątrz skóry.

Niewątpliwie najbardziej odżywczym i niezwykle bogatym lotionem jest:

MENARD SARANARI LOTION (teramedo.pl)

Ma niezwykłą konsystencję, a totalny komfort, który pozostawia na skórze sprawia, że niejednokrotnie można zapomnieć o nałożeniu kolejnych kroków. Lojalnie należy uprzedzić również, że lotion ten totalnie zachwyca, zatem rzadko ktokolwiek chce z niego później zrezygnować. Porównanie robi kolosalną różnicę. Jest idealnym wyborem dla osób, które mają bardzo suchą skórę.

Dla osób, które mają skóry bardziej mieszane, problematyczne i szukają beztłuszczowego produktu, idealnym rozwiązaniem dla totalnego komfortu, wyciszenia i stuprocentowej satysfakcji jest:

MENARD EMBELLIR LIQUID (teramedo.pl)

Łączy on w sobie działanie lotionu i emulsji nawilżającej, która jest mówiąc krótko fenomenalna i w tej kategorii nie ma żadnej konkurencji na rynku. Jest uwielbiana przez mężczyzn, ponieważ bardzo silnie i trwale nawilża oraz zapewnia komfort, jednocześnie będąc niewyczuwalna na powierzchni skóry. Absolutny majstersztyk kosmetyczny.

BOGATY KREM

Zimowa pielęgnacja może być nieco bardziej uproszczona niż letnia, dlatego też jak najbardziej sugeruję, aby używać kremu nocnego zarówno rano, jak i wieczorem. W przypadku wyjazdów w góry, gdzie promieniowanie słoneczne jest bardzo duże, standardowy filtr kremu dziennego to i tak będzie za mało. Biorąc pod uwagę kaski, gogle, szaliki, itp. i tak wszystko uda nam się powycierać. Więc zdecydowanie sugeruję, aby nałożyć na skórę krem z pielęgnacji nocnej, a na niego produkt chroniący przed słońcem. Zdecydowanie polecam bezbarwną, matową, wodoodporną i potoodporną mgiełkę w spray’u, którą można wielokrotnie aplikować wedle potrzeby bez koniczności dotykania twarzy i zdejmowania rękawiczek:

SHISEIDO SUN CARE SPORTS INVISIBLE PROTECTIVE MIST SPF 50 (teramedo.pl)

Optymalne natomiast kremy na okres zimowy to:

Jeśli nie wiesz, co będzie najlepsze dla Twojej skóry, serdecznie zachęcam do kontaktu. Z przyjemnością pomogę wybrać optymalne rozwiązanie dla Ciebie.

Kontakt z nami (teramedo.pl)

Jeśli borykasz się z problemem powrotu do „normy” swojej skóry po zimowych szaleństwach, bardzo szybką metodą może okazać się poza doborem odpowiednich kosmetyków, szyty na miarę potrzeb Twojej skóry zabieg kosmetyczny TERAMEDO. Serdecznie zapraszam:

ZABIEGI TERAMEDO MEN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.